Garmin ürünlerini hızlıca görmek için tıklayınız!
ALIŞVERİŞE BAŞLA

Etkinlik İzleme ve Fitness Metrik Doğruluğu

Garmin giyilebilir cihazlar, aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek için size bilgi sağlayacak araçlar olmayı amaçlamaktadır. Garmin giyilebilir cihazlar, hareketlerinizi ve diğer ölçümlerinizi takip eden sensörlere güvenir. Bu cihazlar tarafından sağlanan veriler ve bilgiler, izlediğiniz etkinlik ve metriklerin yakın bir tahmini olmayı amaçlamaktadır, ancak kesin olarak doğru olmayabilir. Garmin giyilebilir cihazlar tıbbi cihazlar değildir ve bunların sağladığı verilerin tıbbi amaçlar için kullanılması amaçlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek amacıyla tasarlanmamıştır. Garmin herhangi bir egzersiz rutinine girmeden önce doktorunuza danışmanızı önerir.

Bilekten Nabız Ölçümü Doğruluğu (Elevate)

Garmin giyilebilir cihazlarda bulunan optik bilekten nabız (HR) ölçümü, kullanıcının kalp atış hızını belirli bir zamanda doğru bir şekilde tahmin edebilen değerli bir araçtır. Optik nabız ölçümü, bir kullanıcının kalp atış hızını haftada 7 gün, günde 24 saat izlemeye çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Nabız ölçülme sıklığı kullanıcının faaliyet düzeyine bağlı olarak değişebilir. Garmin optik HR cihazınızla bir faaliyet başlattığınızda, optik HR monitör nabzınızı daha sık ölçer. Amaç, kullanıcıya belirli bir aktivite sırasında daha sık ve doğru bir nabız okuması sağlamaktır.

Bilekten nabız ölçümü teknolojimiz, bu teknolojinin en son hali olmasına rağmen, bazı durumlarda kalp atış hızı okumalarının yanlış olmasına neden olabilecek teknoloji ile ilgili sınırlamalar vardır. Bu koşullar, kullanıcının fiziksel özelliklerini, cihazın uyumunu ve yukarıda özetlenen aktivitenin türünü ve yoğunluğunu içerir. Nabız takibi verilerinin tıbbi amaçlar için kullanılması amaçlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı veya durumu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek amaçlanmamıştır.

Yüzme sırasında bilekten nabız ölçümü doğruluğu çok sınırlıdır. Garmin yüzme aktiviteleri sırasında ve bazı ürünlerde bilekten nabız ölçümü kullanmanızı tavsiye etmez, yüzme sırasında bilekten nabız izleme devre dışı bırakılır. Garmin, yüzme sırasında nabız izlemek için uyumlu cihazlarla HRM-Swim ™ veya HRM-Tri ™ nabız bantlarını kullanmanızı önerir.

Bilek-bazlı Pulse Ox'ın Doğruluğu

Bazı Garmin giyilebilir cihazlarda Nabız Oksimetresi (Nabız Oksit) ölçümü mevcuttur. Özelliğe erişilen herhangi bir zamanda kullanıcının periferik kan oksijen doygunluğunun (SpO2%) bir tahminini sağlayabilir. Belirli cihazlar için, kullanıcının rakım veya yüksekliğini de görüntüleyerek gün boyunca belirli aralıklarla izlemek için de kullanılabilir.

Yüksek bir doğruluk derecesi sağlamak için her türlü çaba sarf edilirken, yanlış ölçümlere neden olabilecek belirli sınırlamalar vardır. Kullanıcının fiziksel özellikleri, cihazın takılması ve ortam ışığının bulunması, okumaları etkileyebilir. Garmin, ölçümlerin yönlerini geliştirmek için zaman içinde cihaz yazılımını açıklayabilir. Pulse Ox verilerinin tıbbi amaçlar için kullanılması amaçlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı veya durumu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek amaçlanmamıştır.

Aşırı hareket ve cihazın konumu, okumaların doğruluğunu etkileyebilir. En iyi doğruluk için kolunuzu/sensörünüzü yaklaşık bir dakika sabit tutmanız önemlidir.

Bizi Takip Edin

Size özel fırsat ve kampanyaları kaçırmayın!